Jesteś tutaj: Start / Archiwum Aktualności

Archiwum Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

9 lutego 2018

Informacja dla przedsiębiorców z Koniecpola o możliwości finansowania projektów innowacyjnych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój

Informacje na temat Poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne, w ramach którego przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dotację w postaci premii technologicznej na spłatę kredytu przeznaczonego na wdrożenie nowej technologii na rynek można znaleźć w zakładce : ”Dla przedsiębiorców i Inwestorów”.

8 lutego 2018

"Przekrój Gospodarczy" pozytywnie o sytuacji finansowej Koniecpola

Programy postępowania naprawczego są ratunkiem dla wielu gmin, które znalazły się w zapaści finansowej. Przygotowanie i ścisła realizacja takiego programu to jedyna droga na wyjście z trudnej sytuacji finansowej dla gmin, które popadły w kłopoty ze spełnianiem wskaźników z art. 242 (równowaga bieżąca) oraz art. 243 (obsługa zadłużenia) ustawy o finansach publicznych.

W wyniku realizacji konsekwentnej polityki finansowej budżet Koniecpola jest w końcu stabilny po 3 latach wyrzeczeń, ciężkiej pracy i cierpliwości ze strony mieszkańców.

Więcej można przeczytać, korzystając z linka:
https://www.przekrojgospodarczy.pl/artykuly/4246-gmina-koniecpol-wyszla-z-programu-naprawczego-finanse-sa-stabilne

Przejdź do - Tragiczny pożar domu w sołectwie Piaski
5 lutego 2018

Tragiczny pożar domu w sołectwie Piaski

W dniu 2 lutego 2018r. o godzinie 20:10 w miejscowości Piaski w budynku mieszkalnym doszło do pożaru, w wyniku którego zginęła 74 – letnia kobieta, a 35-letni mężczyzna został ranny.

Ogień gasiły zastępy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Koniecpola i Włoszczowy.

Czytaj więcej o: Tragiczny pożar domu w sołectwie Piaski
Przejdź do - Budżet na 2018 rok przyjęty z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej
2 lutego 2018

Budżet na 2018 rok przyjęty z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej

Ponad 50 mln zł, tyle wynosi plan wydatków Gminy Koniecpol na rok 2018.

Obecny budżet został zwiększony ponad dwukrotnie, tj. z ok. 24 mln zł na koniec listopada 2014 r. do ponad 50 mln wydatków planowanych na rok 2018, co świadczy o rozwoju Gminy pomimo ograniczeń wynikających z realizacji programu naprawczego.

Na sesji w dniu 28 grudnia 2017 Radni Rady Miejskiej w Koniecpolu przyjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie budżetu Gminy Koniecpol na 2018 rok. Dochody w 2018 roku mają wynieść ponad 47 mln zł, a wydatki ponad 50 mln zł. Wydatki na inwestycje i zakupy inwestycyjne wynoszą aż ponad 22 mln zł.

Czytaj więcej o: Budżet na 2018 rok przyjęty z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej
Przejdź do - Ogłoszenie
1 lutego 2018

Ogłoszenie

Gmina Koniecpol podaje do publicznej wiadomości, że posiada do sprzedaży elementy wyszczególnione w załączniku.

Przejdź do - Gmina Koniecpol "wyszła" z programu naprawczego
2 lutego 2018

Gmina Koniecpol "wyszła" z programu naprawczego

Finanse są stabilne

Dzięki wdrożeniu drakońskiej strategii oszczędności, spłacania zadłużenia po poprzednich władzach samorządowych, liczeniu każdej złotówki w budżecie i pozyskaniu bezzwrotnych dotacji na najpilniejsze działania inwestycyjne, Gmina Koniecpol zakończyła z końcem roku 2017 realizację Programu Postępowania Naprawczego, trwającego od ponad 3 lat w związku z katastrofalną sytuacją finansową z lat 2011 - 2014.

Czytaj więcej o: Gmina Koniecpol "wyszła" z programu naprawczego
Przejdź do - Wyroby zawierające azbest
29 stycznia 2018

Wyroby zawierające azbest

Gmina Koniecpol informuje, że planuje w roku 2018 wystąpić o dofinansowanie zadania polegającego na demontażu, zbieraniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest. Aby skorzystać z w/w dofinansowania  należy wypełnić i złożyć ankietę wraz z dokumentacją fotograficzną (określoną w p. nr II załączonej deklaracji) w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w pok. nr 21 (parter) w terminie do 31.03.2018 r.  Złożenie ankiety jest warunkiem udziału w programie o dofinansowanie.

Tel. kontaktowy : 34 35 40 391

Przejdź do - KOMUNIKAT
30 stycznia 2018

KOMUNIKAT

Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Koniecpolu

Po dokładnym przeanalizowaniu kosztów i przychodów za ciepło na polecenie Burmistrza Miasta i Gminy Koniecpol, Pana Ryszarda Suligi wprowadzam 6% upust za energię cieplną i opłatę zmienną za usługi przesyłowe do obecnie obowiązującej   ceny w taryfie opłat. Upust obowiązuje do końca sezonu grzewczego 2017/2018.

Elżbieta Cuprian - Prezes MPK w Koniecpolu
Przejdź do - Ferie w Koniecpolu
26 stycznia 2018

Ferie w Koniecpolu

W tym roku w województwie śląskim ferie dla uczniów podstawówek i szkół ponadpodstawowych rozpoczynają się 29 stycznia.

W Koniecpolu – jak w latach wcześniejszych - na czas dwutygodniowej przerwy w nauce przygotowano bogatą ofertę zajęć.

Wśród nich znajdziemy szereg organizowanych przez Dom Kultury w Koniecpolu i szkoły.

Czytaj więcej o: Ferie w Koniecpolu
Przejdź do - Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Koniecpolu. Przedszkole nr 2.
21 stycznia 2018

Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Koniecpolu. Przedszkole nr 2.

„Babci i dziadka, przyznać to trzeba,
każdemu dziecku w życiu potrzeba.
Znana to para, bardzo kochana,
przez wszystkie dzieci jest szanowana”.

Dziadkowie to nieoceniony skarb w życiu każdego dziecka.   Dzień Babci i Dziadka obchodzimy 21 i 22 stycznia. Z okazji tak ważnego święta, w Przedszkolu nr 2 odbyło się uroczyste spotkanie Babć i Dziadków z wnuczętami. Zaproszonych gości przywitała Pani Dyrektor, a mali artyści zaprezentowali bogaty program artystyczny z tańcami, piosenkami i wierszykami, specjalnie przygotowanymi na tak ważną uroczystość w życiu każdego wnuka. Każdy gość został obdarowany specjalnie przygotowanym przez dzieci upominkiem - niespodzianką. Wnuki mocno uściskały i ucałowały Dziadków.

Czytaj więcej o: Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w Koniecpolu. Przedszkole nr 2.
21 stycznia 2018

Strefy aktywizujące społeczeństwo - ruszył nabór do OSA

W styczniu rozpoczął się nabór wniosków w ramach nowego „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)” Ministerstwa Sportu i Turystki, który potrwa do 15 lutego 2018 r.

Celem programu jest stworzenie wielofunkcyjnych, plenerowych stref rekreacji i sportu, aktywizujących do fizycznego wysiłku dzieci, dorosłych i seniorów oraz sprzyjających międzypokoleniowej integracji społecznej.

Czytaj więcej o: Strefy aktywizujące społeczeństwo - ruszył nabór do OSA
18 stycznia 2018

ZAWIADOMIENIE o sesji Rady Miejskiej

Sesja Rady MiejskiejInformujemy, że L sesja Rady Miejskiej w Koniecpolu odbędzie się w dniu
25.01.2018 r. o godz. 14:30
w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol

Link do: Porządek obrad (dokument PDF)

Przejdź do - Wykaz nieruchomości
16 stycznia 2018

Wykaz nieruchomości

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONYCH DO SPRZEDAŻY

Gmina Koniecpol działając na podstawie art.35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r o gospodarce nieruchomościami (tekst jednnolity Dz.U.z 2016 r, poz.2147 z późn.zm) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży na okres 21 dni od dnia 01.06.2017 do dnia 22.06.2017 r.

Szczegółowy wykaz w załączniku.

Przejdź do - Gazeta Przekrój Gospodarczy o projektach w Koniecpolu
16 stycznia 2018

Gazeta Przekrój Gospodarczy o projektach w Koniecpolu

Koniecpol: świetlica posłuży najmłodszym

Gmina Koniecpol uzyskała blisko 246 tys. zł bezzwrotnej dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na rewitalizację i adaptację starego budynku na świetlicę środowiskową. Po zakończeniu inwestycji obiekt służył będzie osobom zamieszkujących cały rewitalizowany obszar, przyczyniając się do zmniejszenia problemów zdiagnozowanych w Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta i Gminy Koniecpol na lata 2017 - 2023.

Czytaj więcej o: Gazeta Przekrój Gospodarczy o projektach w Koniecpolu
Przejdź do - Komisariat Policji w Koniecpolu
12 stycznia 2018

Komisariat Policji w Koniecpolu

Informuje, że w związku z wprowadzonym zarządzeniem nr 5 Komendanta Głównego Policji z dnia 20 czerwca 2016 roku został opracowny nowy plan działań priorytetowych dla Gminy Koniecpol w termini od 01.01.2018 do 30.06.2018 r. obejmujący zadania:

rejon służbowy 78:

 • Popełnianie wykroczeń szczególnie uciążliwych dla społeczeństwa w rejonie parku i sklepów z alkoholem przy ul. Rynek, jak również wykroczenia drogowe - nieprawidłowe parkowanie pojazdów w rejonie ul. Rynek i ul. przyległych.

rejon służbowy 79:

 • W miejscowościZałęże, Kuźnica Grodziska, Dąbrowa i Łysaków często są podejmowanie interwencje domowe, których przyczyną jest przemoc w rodzinie. Podczas przeprowadzania interwencji przez funkcjonariuszy policji jest wdrażana procedura "Niebieskiej Karty".
 • W miejscowości Teodorów, Kolonia Rudniki i Teresów w kompleksach leśnych występuje zjawisko kłusownictwa na zwierzynę płową. Kłusowanie odbywa się poprzez zakładanie sideł (wnyków), wykonanych z linek stalowych.

rejon służbowy 80:

 • Popełnianie wykroczeń szczególnie uciążliwych społecznie tj. spożywanie alkoholu, oraz objawy żebractwa w Koniecpolu rejon skrzyżowania ulic Robotniczej i Ogrodowej.
Przejdź do - II Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Kolędujmy wszyscy wraz..."
12 stycznia 2018

II Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Kolędujmy wszyscy wraz..."

W dniu 11.01.2018 r. po raz drugi pod kierunkiem Pani Dyrektor Krystyny Wydrych został zorganizowany w Przedszkolu Niepublicznym „Jaś i Małgosia” II Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pt: "Kolędujmy wszyscy wraz..."

Patronat honorowy nad konkursem objął Ksiądz Proboszcz Parafii Trójcy Świętej w Koniecpolu Mieczysław Robak.

Czytaj więcej o: II Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Kolędujmy wszyscy wraz..."
Przejdź do - Spotkanie z Seniorami w roli głównej
12 stycznia 2018

Spotkanie z Seniorami w roli głównej

„Z Seniorami rozmowy o Seniorach i Koniecpolu”

Seniorzy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku  spotkali się  w  ubiegłą środę (10.01)  . W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol – Ryszard Suliga.

Spotkanie było również jednym z cyklicznych spotkań i rozmów na tematy ważne związane z potrzebami osób starszych oraz rozwojem gminy.

Czytaj więcej o: Spotkanie z Seniorami w roli głównej
Przejdź do - Koncerty z okazji Święta Trzech Króli
9 stycznia 2018

Koncerty z okazji Święta Trzech Króli

Tegoroczne Święto Trzech Króli upłynęło pod znakiem koncertów.

W kościele Św. Michała, po mszy o godz. 11:30, mogliśmy wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Słuchacze koncertu zauważyli wyraźną różnicę w poziomie gry Orkiestry. Wysoki poziom jest też zauważany przez nauczycieli szkół muzycznych, do których uczęszcza kilkoro członków orkiestry.

Czytaj więcej o: Koncerty z okazji Święta Trzech Króli
Przejdź do - Z optymizmem w Nowy Rok!
8 stycznia 2018

Z optymizmem w Nowy Rok!

W dniu 28 grudnia 2017 r. odbyła się XLIX sesja Rady Miejskiej w Koniecpolu. Głównym punktem sesji było uchwalenie budżetu na rok 2018, w którym zawarty jest plan finansowania wielu ważnych dla Miasta i Gminy Koniecpol inwestycji.

Czytaj więcej o: Z optymizmem w Nowy Rok!
Przejdź do - Mobilny Punkt Informacyjny w Koniecpolu
4 stycznia 2018

Mobilny Punkt Informacyjny w Koniecpolu

Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol (powiat częstochowski) oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Częstochowie zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Mobilny Punkt będzie dostępny w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Koniecpol, ul. Chrząstowska 6A, w dniu 11 stycznia 2018 r., w godzinach 10.00-13.00.

Czytaj więcej o: Mobilny Punkt Informacyjny w Koniecpolu
Przejdź do - Bieżąca woda dla Koniecpola
29 grudnia 2017

Bieżąca woda dla Koniecpola

Napisała o nas ogólnopolska "Gazeta Przekrój Gospodarczy".
W przedświąteczny piątek w Koniecpolu odbyło się uroczyste uruchomienie wodociągu. Instalacja zapewni dostęp do bieżącej wody mieszkańcom gminy, którzy dotychczas narzekali na jej niedobór.
Przejdź do - Spotkanie w INCO S.A.
19 grudnia 2017

Spotkanie w INCO S.A.

W dniu 12 grudnia 2017r. w Koniecpolskim zakładzie GRUPY INCO S.A. odbyło się kolejne spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy z lokalnymi przedsiębiorcami.

Gospodarze spotkania zaprezentowali historię swojego zakładu. Wszyscy zgromadzeni goście byli miło zaskoczeni tak dużą gamą produktów wytwarzanych przez GRUPĘ INCO S.A.

Burmistrz Miasta i Gminy Ryszard Suliga na koniec spotkania złożył przybyłym przedsiębiorcom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życząc spokoju i samych sukcesów w Nowym Roku.

Przejdź do - Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
18 grudnia 2017

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017

Niedziela 17 grudnia wprowadziła mieszkańców Koniecpola w świąteczny nastrój - ranek przywitał nas śniegiem a popołudnie słońcem.

Była to wymarzona oprawa dla Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Uczestników, licznie przybyłych na koniecpolski Rynek, przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Koniecpol Ryszard Suliga wraz z dyrektor Domu Kultury Arletą Olszewską – Lorin.

Czytaj więcej o: Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
18 grudnia 2017

ZAWIADOMIENIE o sesji Rady Miejskiej

Sesja Rady MiejskiejInformujemy, że XLIX sesja Rady Miejskiej w Koniecpolu odbędzie się w dniu
28.12.2017 r. o godz. 14:00
w Urzędzie Miasta i Gminy Koniecpol

Link do: Porządek obrad (dokument PDF)

11 grudnia 2017

Podatki 2018

INFORMACJA DOTYCZĄCA PODATKÓW NA 2018 r.:

WZORY INFORMACJI I DEKLARACJI SŁUŻĄCYCH DO NALICZANIA PODATKÓW:

 • Uchwała Nr XIX/111/15
  w sprawie ustalenia wzorów formularzy informacji i deklaracji służących do naliczania podatków

Załączniki:

 1. INFORMACJA W SPRAWIE PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI - PDF, DOC
 2. INFORMACJA O GRUNTACH - PDF, DOC
 3. INFORMACJA O LASACH - PDF, DOC
 4. DEKLARACJA NA PODATEK OD NIERUCHOMOŚCI - PDF, DOC
 5. DEKLARACJA NA PODATEK ROLNY - PDF, DOC
 6. DEKLARACJA NA PODATEK LEŚNY - PDF, DOC

PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH:

 • Deklaracja na podatek od środków transportowych DT-1(5) - PDF
 • DT-1/A załącznik do deklaracji na podatek od środków transportowych. Wzór obowiązujący od 1 stycznia 2016 r. - PDF

Stawka podatku rolnego w  2018 rok:

 • 131,225 zł  od 1 ha przeliczeniowego gruntów dla gospodarstw rolnych
 • 262,45 zł    od 1 ha gruntów  dla posiadaczy nieruchomości rolnych do 1 ha użytków rolnych

podstawa prawna art. 6 Ustawy o podatku rolnym Dz. U. 2016 poz. 617

Stawka podatku leśnego  w 2018 roku:

 • 43,3532 zł    od 1 ha lasu

podstawa prawna art. 4 Ustawy o podatku leśnym Dz. U. 2016 poz. 374

Przejdź do - Wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży
7 grudnia 2017

Wykaz lokali mieszkalnych przeznaczonych do sprzedaży

Gmina Koniecpol działając na podstawie art.35 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r o gospodarce nieruchomościami (tekst jednnolity Dz.U.z 2016 r, poz.2147 z późn.zm) podaje do publicznej wiadomości wykaz lokali przeznaczonych do sprzedaży w trybie bezprzetargowym.

Szczegółowy wykaz w załączniku.

Zofia Margasińska
Przejdź do - Mikołajki w Koniecpolu
7 grudnia 2017

Mikołajki w Koniecpolu

Mikołajki to dzień, na który dzieci czekają cały rok.

Od lat najważniesze spotkania z Mikołajem odbywają się w koniecpolskich przedszkolach.

W programie - jak zwykle – było mnóstwo przedstawień i dobrej zabawy oraz występy.

Czytaj więcej o: Mikołajki w Koniecpolu
Przejdź do - Zapytanie ofertowe na wybór Operatora Infrastruktury
6 grudnia 2017

Zapytanie ofertowe na wybór Operatora Infrastruktury

Informujemy, że w dniu 5 grudnia 2017 roku Stowarzyszenie do spraw Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Subregionu Północnego Województwa Śląskiego działające na podstawie Uchwały Walnego Zebrania Członków nr 4/2017 z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie upoważnienia Zarządu Stowarzyszenia do przeprowadzenia postępowania na wybór Operatora Infrastruktury zaprasza do składania ofert na:

Usługę dotyczącą eksploatacji, dostarczania (udostępniania) sieci telekomunikacyjnej światłowodowej oraz świadczenia publicznych usług telekomunikacyjnych na infrastrukturze informatycznej dla Subregionu Północnego „E-region częstochowski” łączącej miejscowości powiatów kłobuckiego, myszkowskiego, częstochowskiego i Miasta Częstochowy.

Link do ogłoszenia:
http://eregion.czestochowa.pl/2017/12/05/zapytanie-ofertowe-na-wybor-operatora-infrastruktury/

Przejdź do - Iluminacja choinki na Rynku
4 grudnia 2017

Iluminacja choinki na Rynku

W niedzielę 3 grudnia w godzinach wieczornych Burmistrz Koniecpola Ryszard Suliga w towarzystwie dyrektora Domu Kultury, radnych, sołtysów, druhów strażaków OSP oraz licznie przybyłych mieszkańców i dzieci, dokonał uroczystej iluminacji choinki na Rynku. Choinka, która zdobi centralny plac naszego miasta została wykonana przez uczestników Centrum Integracji Społecznej. Również dzięki kierownictwu i uczestnikom CIS już wkrótce świąteczne dekoracje rozświetlą ulicę Robotniczą.

Tego samego dnia sezon rozpoczęły koniecpolskie morsy. Kąpiel w lodowatej wodzie zalewu, przy temperaturze powietrza 0 °C i wody 4°C zgromadziła grupkę osób, które z brzegu dopingowały śmiałków. Jak zapewniają morsy podczas takiej kąpieli wydziela się mnóstwo endorfin – hormonów szczęścia, które wywołują doskonałe samopoczucie utrzymujące się przez kilka godzin.